ČASTO POLOŽENÉ OTÁZKY

Ako mám DIAMizin Gurmar užívať?

Ideálna situácia pre užívanie prípravku DIAMizin Gurmar je stav, kedy hladina glukózy v krvi začína prekračovať hranicu normy alebo keď si diabetik 2. typu vďaka diéte a pohybovej aktivite udržiava stálu hladinu glukózy, bez toho aby musel neustále užívať lieky. Užíva sa 1 až 3 x za deň po jedle.

Je možné prípravok užívať dlhodobo?

Prípravok odporúčame užívať dlhodobo pre dosiahnutie tých najlepších výsledkov.

Má prípravok vedľajšie účinky?

Doposiaľ sme nezaznamenali výskyt nežiaducich účinkov.

Čo keď užívam lieky na predpis na liečbu cukrovky?

DIAMizin Gurmar je možné užívať súčasne s antidiabetickými liečivami vrátane inzulínu, pričom jeho užívanie je vhodné konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Zníženie dávkovania liekov vrátane inzulínu je nutné konzultovať s odborným lekárom. Ideálna situácia pre užívanie prípravku DIAMizin Gurmar  je stav, kedy hladina glukózy v krvi začína prekračovať hranicu normy alebo keď si diabetik 2. typu vďaka diéte a pohybovej aktivite udržiava stálu hladinu glukózy, bez toho aby musel neustále užívať lieky.

Môžem užívať DIAMizin Gurmar preventívne?

Ideálna situácia pre užívanie prípravku DIAMizin Gurmar je stav, kedy hladina glukózy v krvi začína prekračovať hranicu normy. Dôležitou súčasťou preventívneho režimu je zdravá strava a dostatok pohybu.

Môže DIAMizin Gurmar užívať človek s diabetom 1. stupňa? Manžel sa lieči inzulínom 4x denne od svojich 30. rokov (už 16 rokov).

DIAMizin Gurmar môže užívať aj človek s diabetom 1. stupňa, aj keď nie je ideálnym užívateľom, pretože prínos nemusí byť veľmi veľký.

Môže používať prípravok DIAMizin Gurmar zdravý človek (55 rokov), ktorý netrpí cukrovkou, aby zahnal chuť na skadké?

Užívanie DIAMizin Gurmar človekom, ktorý netrpí diabetom, mu v žiadnom prípade neuškodí. Pokiaľ by človek chcel užívať DIAMizin Gurmar len k potlačeniu chuti na sladkosti a má hladinu glukózy v krvi úplne v norme, potom je najúčinnejšie, keď si tesne pred jedlom vysype obsah kapsule na jazyk a zapije ho (je to účinnejšie ako prehĺtať celé kapsule). V prípade užitia celej kapsule sa požadovaný efekt dostaví až po určitej dobe užívania, zatiaľ čo pri užití voľnej látky po niekoľko málo dňoch.

Stabilizuje prípravok DIAMizin Gurmar krvný cukor? Stačí mi 1 kapsula denne? Som veľmi citlivá na akékoľvek lieky, byliny, prípravky. Ako dlho ho mám užívať predtým ako mi cukor klesne? Ako dlho môžem DIAMizin Gurmar užívať celkovo bez pauzy?

Áno, DIAMizin Gurmar pomáha regulovať hladinu cukru v krvi. Pre zabezpečenie najväčšieho účinku je vhodné užívať 1 kapsulu vždy po jedle. Rozsah a nástup účinku sú u každého individuálne, ale už po niekoľkých dňoch je možné pomocou glukometra pozorovať pozitívny účinok. DIAMizin Gurmar sa však odporúča užívať dlhodobo, jeho užívanie je úplne bezpečné.

Môže užívať DIAMizin Gurmar ten, kto bol operovaný na zhubný nádor žalúdka?

Áno, DIAMizin Gurmar je možné užívať.

Pomôže DIAMizin Gurmar znížiť váhu?

DIAMizin Gurmar nie je primárne určený k zníženiu hmotnosti, ale k zníženiu hladiny cukru v krvi. Faktom je, že k chudnutiu napomáha.